Aloe reynoldsii Letty (1934)

POPIS: Vzácnnější aloe s hladkými, bezpapírovými listy a krátkým kmenem, které se vyskytují pouze na jižních úbočích podél řeky Mbashe v Idutywa v Eastern Cape. Kmínek buď úplně chybí nebo je jen velmi krátký a nevýrazný a ten je pak pokryt odumřelými listy. V přírodě jsou zřídka i vícehlavé exempláře. Listů je asi 15-20 v růžici, jsou nejvýše 35x11 cm velké a mají zajímavou bledě modrozelenou až žlutou barvu, která kontrastuje s drobně zoubkovanými, růžovočervenými okraji listů. Nahoře i vespod listu nalezneme více či méně četné bělavé skvrny ve tvaru písmene „H“, jejichž spojením vznikají pruhy. Rozvětvené květenství se skládá z mnoha relativně řídkých hroznů. Tento druh kvete v jihoafrickém jaře (srpen až říjen), a to žlutými květy ve více větveném květenství. Kvetenství je 400-600 mm vysoké. Kapsle semena mají délku přibližně 220 mm a průměr 100 mm.Barva květů bývá obvykle žlutá, ale objevují se i formy se světle oranžovými květy.
ROZŠÍŘENÍ: RSA, Východní Kapsko. Aloe reynoldsii je známa pouze z jihovýchodních a jihozápadních skalních břehů podél řeky Mbashe v Idutywa, východní Kapsko. Roste v nadmořské výšce 300-600 m,
MOŽNÉ ZÁMĚNY: Velmi se podobá A. striata. A. reynoldsii má více zvlněné okraje a drobné zoubky na okrajích, dále má typické řídké hrozny žlutých květů.
PĚSTOVÁNÍ: Velmi běžná. Pěstování bez problémů a snadné a snáší i drobné pěstitelské přehmaty. Prokazatelně vydrží opakovaný ale krátkodobý (noční) pokles teploty až k -2 C.

Aloe reynoldsii Aloe reynoldsii Aloe striata
Aloe reynoldsii
kulturní rostlina
Aloe reynoldsii
kulturní rostlina
Aloe reynoldsii
květenství