Aloe dinteri A. Berger (1914)

POPIS: Rostliny bez kmínku, jednoduché až 26x26 cm. Listů je asi 12, jsou trojhranné, směrem ke špici tvoří "V" tvar. Jednotlivé listy jsou asi 20-25 cm velké a 5-8 cm široké, čokoládově hnědé nebo tmavě hnědozelené s množstvím podlouhlých bílých skvrn, které se spojují do nepravidelných příčných pruhů. Kýl na spodní straně má 1 mm bílý okraj. Jemné okrajové zuby jsou bílé, max. 0,5 mm a s rozestupem 1-2 mm. Stvol je 50-85 cm veliký a větvený na 3-8 ramen. Hrozen je řídký a má tvar pravidelného válce (bez špičatého zakončení). Pedicel je 10-15 mm dlouhý. Květy jsou růžové.
ROZŠÍŘENÍ: Namibia
MOŽNÉ ZÁMĚNY: Snadno by se dala zaměnit s robustnější A. variegata nebo drobnější A. sladeniana. A. dinteri má větvený květní stvol a hrozen květů má tvar sice řídkého, ale přesto pravidelného válce.
PĚSTOVÁNÍ: Téměř bezproblémová rostlina, která nejprve roste dvojřadě a po několika letech začne tvořit rozetu. Snadno pěstovatelná v propustném substrátu, ovšem rozšířená jen u specialistů. Na slunci krásně tmavě vybarvená, ve skleníku světlá, zelená.

Aloe dinteri Aloe dinteri Aloe dinteri
Aloe dinteri
Opuwo, Namibia
Aloe dinteri
Opuwo, Namibia
Aloe dinteri
Namibia