Aloe comosa Marloth & A.Berger (1905)

POPIS: Neodnožující rostliny tvoří kmínek, dosahuje až 2 m. Listy jsou stočené dovnitř a jsou až 70 cm dlouhé, epidermis šedá. Okrajové zuby bývají narůžovělé až červenohnědé, asi 1 mm velké. Květenství dosahuje i 3 m výšky, je nápadně štíhle šípovitého tvaru, většinou se nevětví. Ve fázi poupat jsou květy červené, ale po otevření květy dostanou bledě růžovou nebo bělavou barvu. Tedy působí dvoubarevně, spodní část odkvetlých květů je velmi světlá, zatímco špice hroznu je tmavě červená. Výskyt Aloe comosa je omezen na severní oblast Clanwilliamu v oblasti Západního Kapska. Roste v nadmořských výškách od 300 do 600 metrů.
ROZŠÍŘENÍ: RSA (Západní Kapsko) roste v oblastech zimních srážek. Vyskytuje se na poměrně malé oblasti okolo města Clanwilliam v Ceres Karoo
MOŽNÉ ZÁMĚNY:
PĚSTOVÁNÍ: Aloe comosa se běžně pěstuje na americkém kontinentu jako venkovní, zahradní rostlin. U nás je vzhledem k velikosti pěstována méně, přesto patří mezi běžnější druhy. V létě bez problémů vydrží teploty přesahující +40 C, nevadí jí krátkodobý pokles na teploty těsně pod bod mrazu. Prokazatelně vydrží opakovaný ale krátkodobý (noční) pokles teploty až k -2 C.


comosa comosa comosa
Aloe comosa
rostlina v kultuře
Aloe comosa
rostlina v kultuře
Aloe comosa
rostlina v kultuře