Aloe bakeri Scott-Elliot (1891)

POPIS: Rostliny hustě odnožují od báze krátkého kmínku a tvoří shluky až 100 růžic. Listů je asi 12 v růžici, prodlouhle trojúhelníkovitého tvaru, asi 7 cm dlouhé a 8 mm široké, zelené s červeným nádechem, někdy se světlými skvrnami na povrchu (jsou známy i zcela netečkované formy), které jsou na spodní straně listu početnější než na svrchní straně. Okrajové zuby jsou bílé a asi 1 mm velké a mají rozestup okolo 1 mm (někdy nepravidelný). Celé květenství je prosté, 25-30 cm dlouhé, hroznovité a nese 8-10 květů. U báze je květ meruňkový nebo oranžový a přechází až do citronově žluté, někdy je špička korunních lístků zelená - barva květů je tedy značně variabilní. Květy jsou max. 23 mm velké.Hlavní doba květu: říjen-listopad.
Synonyma: Guillauminia bakeri P. v. Heath
ROZŠÍŘENÍ: Madagascar
MOŽNÉ ZÁMĚNY: Ve sbírkách se objevuje často. Nejbližší příbuznou je A. bruynsii a také velmi podobná A. fleuretteana, od které se typová A. bakeri odlišuje právě jasně zářivě oranžovými květy se žlutou špičkou. S A. bruynsii tvoří mnoho přírodních přechodů a hybridů.
PĚSTOVÁNÍ: Poměrně snadno pěstovatelná, teplomilná a běžná aloe. Tvoří početné trsy i v kultuře, je velmi dekorativní. Velmi ochotně hybridizuje, zejména s A. buchlohii. nebo s A. rauhii.

Aloe bakeri Aloe bakeri Aloe bakeri
Aloe bakeri
kulturní rostlina
Aloe bakeri
kulturní rostlina
Aloe bakeri-bruynsii
kulturní rostlina
Aloe bakeri Aloe bakeri Aloe bakeri
Aloe bakeri
kulturní rostlina
Aloe bakeri
kulturní rostlina
Aloe bakeri
netečkovaná forma